Liczba odwiedzin |
247315 |
SEKRETARIAT | +48 52 32 79 322 |
GABINET LEKARSKI | +48 52 32 79 368 |
KOORDYNATOR OPIEKI MEDYCZNEJ | +48 52 32 79 367 |
DYŻURKA PIELĘGNIAREK | +48 52 32 79 313 |
REJESTRACJA DO PORADNI REHABILITACYJNEJ I ZAKŁADU REHABILITACJI |
+48 52 32 79 372 |
mgr Aleksandra Pietrzykowska | - pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę innych pielęgniarek |
mgr Ewa Jasińska -specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego |
- pielęgniarka koordynująca |
Zespół Pielęgniarski Oddziału Rehabilitacji składa się obecnie z osiemnastu pielęgniarek, trzech pielęgniarzy i jednej opiekunki medycznej.
Poprzez ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, Pielęgniarki Oddziału Rehabilitacji, są w stanie zapewnić, całodobową, profesjonalną opiekę i wsparcie wszystkim chorym i niepełnosprawnym, niezależnie od schorzenia, z jakim trafiają w Oddział.
Pod względem przygotowania zawodowego Zespół Pielęgniarski Oddziału tworzy: siedmiu magistrów pielęgniarstwa, magister edukacji i promocji zdrowia, siedmiu licencjatów pielęgniarstwa i trzech specjalistów w zakresie pielęgniarstwa zachowawczego oraz pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych.
Pielęgniarki Oddziału Rehabilitacji posiadają w sumie dwadzieścia osiem kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych i dokształcających, mających zastosowanie w codziennej pracy pielęgniarskiej i są to kursy z zakresu:
Wniosek o przyjęcie do Oddziału Rehabilitacji: POBIERZ
Oddział mieści się w zabytkowym budynku położonym w podmiejskiej dzielnicy Smukale, wśród niezniszczonej przyrody w swoistym mikroklimacie ponad 180-letniego lasu sosnowego
w zakolu Brdy.
Oddział udziela świadczeń zdrowotnych w zakresie rehabilitacji w oparciu o umowę zawartą
z Narodowym Funduszem Zdrowia od 2004 roku.
w tym: | 22 łóżka rehabilitacji oddechowej |
29 łóżek rehabilitacji ogólnoustrojowej |
W obrębie Oddziału Rehabilitacji działa Zakład Rehabilitacji oraz Poradnia Rehabilitacji.
ZAKŁAD REHABILITACJI
Zakład wyposażony jest w sprzęt i aparaturę m.in. do: elektrolecznictwa (prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, TENS, elektrostymulacja itp.), sonoterapii i elektrofonoforezy, laseroterapii, leczenia polem magnetycznym niskiej i wielkiej częstotliwosci, hydroterapii (wanna z hydromasażem całego ciała, kończyn górnych, kończyn dolnych), światłolecznictwa, aparaturę do trakcji kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego.
Oprócz standardowego wyposażania sal do kinezyterapii wykorzystuje się profesjonalną bieżnię rehabilitacyjną, system odciążania oraz platformę balansową.
Wykonuje się diagnozę i terapią neuropsychologiczną wykorzystując programy komputerowe, multimedialne oraz HandTutor jest to innowacyjne urządzenie do ćwiczeń czynnych ręki, oparte
o założenia programu aktywnej rehabilitacji. System zawiera wygodną rękawicę z wbudowanymi czujnikami położenia i prędkości, a także pełny pakiet oprogramowania. Program wykorzystuje ogólnie znaną koncepcję Biofeedbacku. HandTutor to system oparty o koncepcje rehabilitacji, która zakłada, że powtarzane ćwiczenia czynne połączone z wizualnym sprzężeniem zwrotnym (Biofeedback) pozwalają na zwiększenie zakresu ruchomości, dokładności wykonywanych ruchów oraz ich szybkości.
Zakład udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów leczonych w Oddziale oraz dla pacjentów ambulatoryjnych
Zasady kierowania i przyjmowania do leczenia rehabilitacyjnego określa Zarządzenie Nr 53/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 2 września 2010 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza z późniejszymi zmianami.
Przyjęcia do oddziału odbywają się w trybie pilnym lub planowym. W trybie pilnym przyjmowani są pacjenci:
Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową jest wystawiane przez:
Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej dla jednego świadczeniobiorcy wynosi od 3 do 6 tygodni.
Dodatkowo lekarz kierujący wypełnia wniosek do oddziału rehabilitacji (POBIERZ)
Do rehabilitacji pulmonologicznej w warunkach stacjonarnych kierowani są w szczególności pacjenci cierpiący na:
Czas trwania rehabilitacji pulmonologicznej dla jednego pacjenta wynosi do 3 tygodni.
Dodatkowo lekarz kierujący wypełnia wniosek do oddziału rehabilitacji (POBIERZ)
Skierowanie wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, tzn. każdy lekarz zatrudniony w zakładzie opieki zdrowotnej, który ma podpisaną umowę z właściwym Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia lub prowadzący gabinet prywatny, który ma podpisaną umowę z właściwym Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia z zastrzeżeniem że w przypadku stwierdzenia u pacjenta wady postawy kwalifikującej się do rehabilitacji leczniczej lub dysfunkcji narządu ruchu, której przyczyną są wady postawy, skierowanie na zabiegi wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego będący specjalistą rehabilitacji ogólnej lub rehabilitacji medycznej, lub rehabilitacji w chorobach narządu ruchu, lub chirurgii ortopedycznej, lub chirurgii urazowo ortopedycznej, lub ortopedii i traumatologii, lub ortopedii i traumatologii narządu ruchu, lub lekarzem ze specjalizacją I stopnia w zakresie chirurgii ortopedycznej lub chirurgii urazowo-ortopedycznej, lub ortopedii i traumatologii lub rehabilitacji narządu ruchu, lub rehabilitacji ogólnej, lub rehabilitacji medycznej, lub lekarzem w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej lub ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Świadczeniobiorca powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 dni od dnia jego wystawienia.
Skierowanie wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, tzn. każdy lekarz zatrudniony w zakładzie opieki zdrowotnej, który ma podpisana umowę z właściwym Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia lub prowadzący gabinet prywatny, który ma podpisana umowę z właściwym Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.